סדנאות לילדים

בשנת 2016, מוחזרו בישראל 660 מיליון בקבוקים ופחיות –נסו לדמיין את הכמות האדירה הזו לא ממוחזרת אלא מושלכת לאשפה, למרחב הציבורי או לים – והנה לכם כבר תשובה טובה לשאלה למה חשוב למחזר בקבוקים.

בשנת 2016, על-פי נתוני תאגיד אל"ה (איסוף למען הסביבה), מוחזרו בישראל 660 מיליון בקבוקים ופחיות – כ-240 מיליון בקבוקי פלסטיק, כ-210 מיליון פחיות ועוד כ-210 מיליון בקבוקי זכוכית. נסו לדמיין את הכמות האדירה הזו לא ממוחזרת אלא מושלכת לאשפה (במקרה הטוב) למרחב הציבורי (במקרה הפחות טוב) או לים (במקרה הממש גרוע) – והנה לכם כבר תשובה טובה לשאלה למה חשוב למחזר בקבוקים.

סדנאות לילדים תוצרת בית ולמה חשוב למחזר בקבוקים?

אילו נזקים לסביבה חוסך המחזור?

פלסטיק, מתכת וזכוכית הם כולם מוצרים שמיוצרים על בסיס משאבי טבע, ומושקעת אנרגיה רבה בייצורם. שימוש חד-פעמי בבקבוק פלסטיק או זכוכית או בפחית מתכת הוא בלתי יעיל, וכדור הארץ פשוט לא מכיל מספיק משאבי טבע כדי לספק כל המוצרים שאנחנו זקוקים להם.

בנוסף כל החומרים הנ"ל לא מתכלים, ולכן אם הם יושלכו לאשפה ויגיעו לאתרי פסולת הם יתפרקו שם אט-אט במשך מאות שנים. התוצאה: נזק כפול – גם הררי אשפה שילכו ויצטברו ומי שראה את הסרט Wall-E יודע מה עלול לקרות אם לא נצמצם את כמויות הפסולת; ובנוסף תוך כדי פירוק אותם חומרים מזדהמת הקרקע.

מחזור בקבוקים מצמצם במידה משמעותית את כל הנזקים הנ"ל – וכל מה שנדרש מאיתנו הוא לזרוק את הבקבוקים למחזורית (כשמדובר בבקבוק פלסטיק) או לפחים הייעודיים (כשמדובר בבקבוק זכוכית, או בפחית מתכת). השקעה אפסית, תמורה עצומה – ובקיצור, ממש כדאי למחזר בקבוקים.

מה אפשר לייצר מבקבוקים ממוחזרים?

יצירה ואומנות נמצאים כמעט בכל תחומי חיינו. יותר מכך, הקטנטנים שלנו תמיד ישמחו ליצור ולעצב מה שגם יפנה לנו המבוגרים זמן יקר. השוק מציע כיום אינספור סדנאות לימי הולדת ולמגוון חגיגות בשלל רחב של נושאים. אך בשגרה היום-יומית, ניתן בהחלט להסתפק בקונספט סדנאות לילדים תוצרת בית. את הפלסטיק, הזכוכית והמתכות הממוחזרים ניתן לנצל לטובת ייצור פריטים חדשים. הפלסטיק למשל משמש לייצור סלסלות פירות, ריהוט גן, תבניות ביצים, טקסטיל ועוד. בקבוקי זכוכית שהושלכו למיכלי מחזור הזכוכית שפזורים ברחבי הארץ במקום לאשפה משמשים לייצור צנצנות ובקבוקים חדשים, וזאת אחרי מיון לפי הצבע (שקוף, חום או ירוק). פחיות שתייה ממוינות לברזל ולאלומיניום – את קוביות הברזל הופכים למטילי פלדה שמהם ניתן לייצר מעקות, גדרות, צינורות ועוד, וגם לאלומיניום שימוש משתלם אחרי המחזור במסגרת תעשיות שונות. כפי שניתן לראות, קיימים אינספור רעיונות בתחום סדנאות לילדים אותן ניתן לארגן בקלות וללא מאמץ מיוחד בסביבה ביתית. אין ספק שמדובר בפעילות חינוכית ומועילה אשר תפתח לילדכם אפיקי חשיבה חדשים ותחשוף אותו לנושאים חדשים ולא שגרתיים.

עוד כדאי לדעת שנכון לסוף 2016 מותקנות ברחבי הארץ יותר מ-22,000 מחזוריות – ככה שבאמת פשוט וקל למחזר את הבקבוקים, ואגב, אם הילדים מספיק גדולים, אפשר להטיל עליהם את האחריות ולשתף אותם בשמירה על כדור הארץ.

במקום הררי אשפה, זיהום קרקע וניצול יתר של משאבי טבע – שימוש מחדש בפלסטיק, מתכת וזכוכית. למחזר בקבוקים זה קל – וחשוב!מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


תיאטרון קרמיט
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דר

תיאטרון קרמיט

הזיכרונות שלכם, האירועים החשובים בחייכם, התשוקות שלכם מתעוררים לחיים בערב אחד

גיבורי העל מצילים את הגלקסיה
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דר

גיבורי העל מצילים את הגלקסיה

לבנים ולבנות! גיבורים, כבאים ואבירים יוצאים למסע בגלקסיה, תחפושות, משימות , קסמים, ופרסים!

טל וחומר - סדנאות יצירה חוויתיות
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דר

טל וחומר - סדנאות יצירה חוויתיות

אם אתם נהנים מיצירה טל וחומר מזמינה אתכם להתנסות במגוון חומרים יחודיים ומרתקים.

11 המלצות

סיגל כהנא  - סטנדאפ תוסס
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דר

סיגל כהנא - סטנדאפ תוסס

אישה אחת כשרונית ביותר עם נסיון על במות בכל העולם מביאה לכם הופעה תוססת במיוחד.

15 המלצות