סדנאות לילדים

בשנת 2016, מוחזרו בישראל 660 מיליון בקבוקים ופחיות –נסו לדמיין את הכמות האדירה הזו לא ממוחזרת אלא מושלכת לאשפה, למרחב הציבורי או לים – והנה לכם כבר תשובה טובה לשאלה למה חשוב למחזר בקבוקים.

בשנת 2016, על-פי נתוני תאגיד אל"ה (איסוף למען הסביבה), מוחזרו בישראל 660 מיליון בקבוקים ופחיות – כ-240 מיליון בקבוקי פלסטיק, כ-210 מיליון פחיות ועוד כ-210 מיליון בקבוקי זכוכית. נסו לדמיין את הכמות האדירה הזו לא ממוחזרת אלא מושלכת לאשפה (במקרה הטוב) למרחב הציבורי (במקרה הפחות טוב) או לים (במקרה הממש גרוע) – והנה לכם כבר תשובה טובה לשאלה למה חשוב למחזר בקבוקים.

סדנאות לילדים תוצרת בית ולמה חשוב למחזר בקבוקים?

אילו נזקים לסביבה חוסך המחזור?

פלסטיק, מתכת וזכוכית הם כולם מוצרים שמיוצרים על בסיס משאבי טבע, ומושקעת אנרגיה רבה בייצורם. שימוש חד-פעמי בבקבוק פלסטיק או זכוכית או בפחית מתכת הוא בלתי יעיל, וכדור הארץ פשוט לא מכיל מספיק משאבי טבע כדי לספק כל המוצרים שאנחנו זקוקים להם.

בנוסף כל החומרים הנ"ל לא מתכלים, ולכן אם הם יושלכו לאשפה ויגיעו לאתרי פסולת הם יתפרקו שם אט-אט במשך מאות שנים. התוצאה: נזק כפול – גם הררי אשפה שילכו ויצטברו ומי שראה את הסרט Wall-E יודע מה עלול לקרות אם לא נצמצם את כמויות הפסולת; ובנוסף תוך כדי פירוק אותם חומרים מזדהמת הקרקע.

מחזור בקבוקים מצמצם במידה משמעותית את כל הנזקים הנ"ל – וכל מה שנדרש מאיתנו הוא לזרוק את הבקבוקים למחזורית (כשמדובר בבקבוק פלסטיק) או לפחים הייעודיים (כשמדובר בבקבוק זכוכית, או בפחית מתכת). השקעה אפסית, תמורה עצומה – ובקיצור, ממש כדאי למחזר בקבוקים.

מה אפשר לייצר מבקבוקים ממוחזרים?

יצירה ואומנות נמצאים כמעט בכל תחומי חיינו. יותר מכך, הקטנטנים שלנו תמיד ישמחו ליצור ולעצב מה שגם יפנה לנו המבוגרים זמן יקר. השוק מציע כיום אינספור סדנאות לימי הולדת ולמגוון חגיגות בשלל רחב של נושאים. אך בשגרה היום-יומית, ניתן בהחלט להסתפק בקונספט סדנאות לילדים תוצרת בית. את הפלסטיק, הזכוכית והמתכות הממוחזרים ניתן לנצל לטובת ייצור פריטים חדשים. הפלסטיק למשל משמש לייצור סלסלות פירות, ריהוט גן, תבניות ביצים, טקסטיל ועוד. בקבוקי זכוכית שהושלכו למיכלי מחזור הזכוכית שפזורים ברחבי הארץ במקום לאשפה משמשים לייצור צנצנות ובקבוקים חדשים, וזאת אחרי מיון לפי הצבע (שקוף, חום או ירוק). פחיות שתייה ממוינות לברזל ולאלומיניום – את קוביות הברזל הופכים למטילי פלדה שמהם ניתן לייצר מעקות, גדרות, צינורות ועוד, וגם לאלומיניום שימוש משתלם אחרי המחזור במסגרת תעשיות שונות. כפי שניתן לראות, קיימים אינספור רעיונות בתחום סדנאות לילדים אותן ניתן לארגן בקלות וללא מאמץ מיוחד בסביבה ביתית. אין ספק שמדובר בפעילות חינוכית ומועילה אשר תפתח לילדכם אפיקי חשיבה חדשים ותחשוף אותו לנושאים חדשים ולא שגרתיים.

עוד כדאי לדעת שנכון לסוף 2016 מותקנות ברחבי הארץ יותר מ-22,000 מחזוריות – ככה שבאמת פשוט וקל למחזר את הבקבוקים, ואגב, אם הילדים מספיק גדולים, אפשר להטיל עליהם את האחריות ולשתף אותם בשמירה על כדור הארץ.

במקום הררי אשפה, זיהום קרקע וניצול יתר של משאבי טבע – שימוש מחדש בפלסטיק, מתכת וזכוכית. למחזר בקבוקים זה קל – וחשוב!מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מקום, מקומות

5 לוקיישנים מגניבים ליום הולדת בטבע

15/07/2015 09:41:47

רוצים לחגוג בטבע תחת כיפת השמיים? בחרנו עבורכם 5 מקומות בהם תוכלו ליהנות מיום הולדת מיוחד במינו. רוצים לדעת היכן? היכנסו לכאן!

ברית,יום הולדת,הפעלות,בריתה

הפעלות לבריתות מוצלחות שיגרמו גם לילדים וגם להורים ליהנות!

02/12/2015 14:09:21

יש לכם ברית או בריתה והילדים משגעים אתכם? מצאנו לכם פתרון! הילדים יוכלו לשחק חופשי...

משימות, חידות

מצא את המטמון, משחק יום הולדת נוצץ

24/08/2015 12:03:39

המשחק מצא את המטמון הוא אטרקציית יום הולדת מדהימה שכדאי לכם מאד לנסות! כל הפרטים על הטרנד החדש ממש כאן בכתבה שלפניכם.

חוגי גלישה, חוג גלישה

יתרונות הגלישה לילדים, בואו לקבל מידע נוסף...

07/05/2017 14:24:26

אטרקציה כייפית ומהנה בים... גלישה הינה פיתרון מדהים לילדים ובני נוער.

מסיבה לפעוטות, מסיבות לפעוטות

מחפשים חגיגה לגיך הרך? מסיבות גדולות לקטנטנים!

18/06/2017 15:38:05

גם לקטנטנים מגיע ליהנות ממסיבות גדולות וכיפיות באמת. אחד המפתחות החשובים להצלחת מסיבה לפעוטות היא התאמת האירוע לגיל המשתתפים בו.

סדנאות יצירה, פעילויות יצירה

אומנות היצירה לאחלה חגיגה

12/03/2017 12:52:18

מחפשים רעיונות איך לחגוג השנה? אם אתם יצירתיים, אוהבי אומנות, פיסול ועוד... בואו לקבל רעיונות שיעזור לכם.

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר