סדנאות

סדנאות לילדים

בשנת 2016, מוחזרו בישראל 660 מיליון בקבוקים ופחיות –נסו לדמיין את הכמות האדירה הזו לא ממוחזרת אלא מושלכת לאשפה, למרחב הציבורי או לים – והנה לכם כבר תשובה טובה לשאלה למה חשוב למחזר בקבוקים.

בשנת 2016, על-פי נתוני תאגיד אל"ה (איסוף למען הסביבה), מוחזרו בישראל 660 מיליון בקבוקים ופחיות – כ-240 מיליון בקבוקי פלסטיק, כ-210 מיליון פחיות ועוד כ-210 מיליון בקבוקי זכוכית. נסו לדמיין את הכמות האדירה הזו לא ממוחזרת אלא מושלכת לאשפה (במקרה הטוב) למרחב הציבורי (במקרה הפחות טוב) או לים (במקרה הממש גרוע) – והנה לכם כבר תשובה טובה לשאלה למה חשוב למחזר בקבוקים.

סדנאות לילדים תוצרת בית ולמה חשוב למחזר בקבוקים?

אילו נזקים לסביבה חוסך המחזור?

פלסטיק, מתכת וזכוכית הם כולם מוצרים שמיוצרים על בסיס משאבי טבע, ומושקעת אנרגיה רבה בייצורם. שימוש חד-פעמי בבקבוק פלסטיק או זכוכית או בפחית מתכת הוא בלתי יעיל, וכדור הארץ פשוט לא מכיל מספיק משאבי טבע כדי לספק כל המוצרים שאנחנו זקוקים להם.

בנוסף כל החומרים הנ"ל לא מתכלים, ולכן אם הם יושלכו לאשפה ויגיעו לאתרי פסולת הם יתפרקו שם אט-אט במשך מאות שנים. התוצאה: נזק כפול – גם הררי אשפה שילכו ויצטברו ומי שראה את הסרט Wall-E יודע מה עלול לקרות אם לא נצמצם את כמויות הפסולת; ובנוסף תוך כדי פירוק אותם חומרים מזדהמת הקרקע.

מחזור בקבוקים מצמצם במידה משמעותית את כל הנזקים הנ"ל – וכל מה שנדרש מאיתנו הוא לזרוק את הבקבוקים למחזורית (כשמדובר בבקבוק פלסטיק) או לפחים הייעודיים (כשמדובר בבקבוק זכוכית, או בפחית מתכת). השקעה אפסית, תמורה עצומה – ובקיצור, ממש כדאי למחזר בקבוקים.

סדנאות

מה אפשר לייצר מבקבוקים ממוחזרים?

יצירה ואומנות נמצאים כמעט בכל תחומי חיינו. יותר מכך, הקטנטנים שלנו תמיד ישמחו ליצור ולעצב מה שגם יפנה לנו המבוגרים זמן יקר. השוק מציע כיום אינספור סדנאות לימי הולדת ולמגוון חגיגות בשלל רחב של נושאים. אך בשגרה היום-יומית, ניתן בהחלט להסתפק בקונספט סדנאות לילדים תוצרת בית. את הפלסטיק, הזכוכית והמתכות הממוחזרים ניתן לנצל לטובת ייצור פריטים חדשים. הפלסטיק למשל משמש לייצור סלסלות פירות, ריהוט גן, תבניות ביצים, טקסטיל ועוד. בקבוקי זכוכית שהושלכו למיכלי מחזור הזכוכית שפזורים ברחבי הארץ במקום לאשפה משמשים לייצור צנצנות ובקבוקים חדשים, וזאת אחרי מיון לפי הצבע (שקוף, חום או ירוק). פחיות שתייה ממוינות לברזל ולאלומיניום – את קוביות הברזל הופכים למטילי פלדה שמהם ניתן לייצר מעקות, גדרות, צינורות ועוד, וגם לאלומיניום שימוש משתלם אחרי המחזור במסגרת תעשיות שונות. כפי שניתן לראות, קיימים אינספור רעיונות בתחום סדנאות לילדים אותן ניתן לארגן בקלות וללא מאמץ מיוחד בסביבה ביתית. אין ספק שמדובר בפעילות חינוכית ומועילה אשר תפתח לילדכם אפיקי חשיבה חדשים ותחשוף אותו לנושאים חדשים ולא שגרתיים.

עוד כדאי לדעת שנכון לסוף 2016 מותקנות ברחבי הארץ יותר מ-22,000 מחזוריות – ככה שבאמת פשוט וקל למחזר את הבקבוקים, ואגב, אם הילדים מספיק גדולים, אפשר להטיל עליהם את האחריות ולשתף אותם בשמירה על כדור הארץ.

במקום הררי אשפה, זיהום קרקע וניצול יתר של משאבי טבע – שימוש מחדש בפלסטיק, מתכת וזכוכית. למחזר בקבוקים זה קל – וחשוב!מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

בני מזל דגים? איך כדאי לכם לחגוג יום הולדת...

בני מזל דגים? איך כדאי לכם לחגוג יום הולדת...

24/02/2016 15:07:30

אם אתם בני מזל דגים, ומארגנים לכם הפתעה, בואו וגלו כמה האופי שלכם קשור לסגנון יום ההולדת.
ימי הולדת אירוויזיון עם אבקת כוכבים

ימי הולדת אירוויזיון עם אבקת כוכבים

03/03/2016 09:40:42

מכורים לאירוויזיון? בואו לחגוג יום הולדת אירוויזיון ולבצע תחרות שירים במסיבה הכי לוהטת בעיר.
די לשעמום! יום הולדת מלא באתגרים אצלכם במסיבה

די לשעמום! יום הולדת מלא באתגרים אצלכם במסיבה

17/03/2016 11:25:26

רוצים יום הולדת שתרגש את הילדים ותמלא להם את החגיגה במשחקים ואתגרים? כנסו וגלו מה בתפריט.
איך לשדרג יום הולדת ספורטיבי בקלות

איך לשדרג יום הולדת ספורטיבי בקלות

26/06/2016 14:12:22

טיפים, רעיונות וכל מה שצריך לדעת על איך משדרגים יום הולדת ספורטיבי מבלי לעבוד קשה מדיי..

22/12/2016 14:44:54

מחפשים בנרות אחר תזונה נכונה לילד שלכם? קראו את המדריך השלם לתזונת חורף לילדים תוכלו גם אתם להפוך את העונה הגשומה לחוויה קולינרית מושלמת עבור הקטנים שלכם.
טעים ובריא בחורף!

טעים ובריא בחורף!

22/12/2016 14:56:56

הילד מנוזל? הילדה מתעטשת? הפתרון עשוי להיות תזונה נכונה לילד שלכם! קראו את המדריך השלם לתזונה נכונה לילדים בחורף ותוכלו גם אתם להפוך את העונה הגשומה לבריאה וכיפית עבור הקטנים שלכם.
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר